error_outline Sakarā ar ārkārtas situācijas izsludināšanu valstī, biroja darbinieki strādā attālināti. Mēs turpinām pieņemt un izpildīt pasūtījumus.
Saņemt īpašu cenu

Vēsturiskie logi ir sava laika dokuments

Veicot vēsturisko logu un durvju atjaunošanu, jāievēro divi galvenie pamatprincipi. Šiem izstrādājumiem, neskatoties uz vecumu, māksliniecisko izpildījumu un kultūrvēsturisko vērtību, ir obligāti jāfunkcionē, un atrunas, ka tie ir seni ar spraugām un varbūt slikti veras, ir nevietā.

Veicot vēsturisko logu un durvju atjaunošanu, jāievēro divi galvenie pamatprincipi. Šiem izstrādājumiem, neskatoties uz vecumu, māksliniecisko izpildījumu un kultūrvēsturisko vērtību, ir obligāti jāfunkcionē, un atrunas, ka tie ir seni ar spraugām un varbūt slikti veras, ir nevietā. Otrs – logiem un durvīm jāatspoguļo sava laika stilistika, amatnieciskā, tehniskā varēšana un konkrētās vietas tradīcija.

Vēsturiskie logi ir sava laika dokuments. Logs, vienmēr būdams aktīvs ēkas fasādes elements, ir laikmeta valdošā stila un tehnisko iespēju spogulis. Protams, blakus kopējām iezīmēm ir izņēmumi, kas radušies lokālu tradīciju iespaidā, pēc arhitekta un pasūtītāja vēlmēm. Laikam ritot, ir mainījušās arī estētiskās un tehniskās prasības.

Ļoti daudzi  iedzīvotāji tikko nopirktam dzīvoklim vēlas saskaņot inspekcijā savulaik nelikumīgu veiktu pārbūvi. Tā kā ne katram uzreiz ir tik daudz līdzekļu, lai atgrieztos pie vēsturiskā izskata, tad parasti vienojas, ka šis ir pagaidu variants, un tiek dots laiks, lai varētu atjaunot kultūrvēsturisko izskatu. Piemēram, ir  vērts iepazīties ar dokumentu - Ministru kabineta Nr.127 "Rīgas vēsturiskā centra saglabāšanas un aizsardzības noteikumi".

Kultūrvēsturiskām ēkām koka logiem ar atbilstošu vēsturisko dalījumu obligāti ir jābūt pret publisko ārtelpu, t.i., ja savulaik pagalma ēkās ir ielikti plastikāta logi ar atbilstošu dalījumu, tad inspekcija īpašniekam neliek tos mainīt. Tāpēc pagalma pusē variet uzstādīt PVC logus.

messenger