error_outline Sakarā ar ārkārtas situācijas izsludināšanu valstī, biroja darbinieki strādā attālināti. Mēs turpinām pieņemt un izpildīt pasūtījumus.
Saņemt īpašu cenu

Kas jāzina rīdziniekiem par logiem?

Vairums rīdzinieku mitinās sērijveida daudzdzīvokļu namos, kas galvaspilsētā būvēti vēl padomju laikos – visbiežāk XX gadsimta 60.–80. gados., kas dzīvošanai nav tik ērti, tādēļ to iemītnieki bieži izvēlas uzlabot savu mājokli. Viens no populārākajiem remonta veidiem ir logu nomaiņa. Vai tā ir jāsaskaņo ar Rīgas pilsētas būvvaldi?

Vairums rīdzinieku mitinās sērijveida daudzdzīvokļu namos, kas galvaspilsētā būvēti vēl padomju laikos – visbiežāk XX gadsimta 60.–80. gados., kas dzīvošanai nav tik ērti, tādēļ to iemītnieki bieži izvēlas uzlabot savu mājokli. Viens no populārākajiem remonta veidiem ir logu nomaiņa. Vai tā ir jāsaskaņo ar Rīgas pilsētas būvvaldi?
Ja ēkā ir paredzēts tikai nomainīt logus, tad nav nepieciešams neko saskaņot.

Vienīgi nedrīkst veikt nekādus citus ēkas fasādes būvdarbus,  un ir jānodrošina atbilstība ēkas fasādes koptēlam – dalījumam, formām, proporcijām, materiālam, krāsai un apdarei, logailu dziļumam un apdarei, profilam, dekoratīvajiem elementiem un citām detaļām. Šī norma jāievēro tiem, kas dzīvo sērijveida ēkās.
Savukārt, ja logus paredzēts mainīt ēkā, kas atrodas vēsturiskā centra un tā aizsardzības zonas teritorijā, būvvaldē jāiesniedz iesniegums, kam pievienota skice vai pase ar skaidrojošu aprakstu – uz tās jābūt sertificēta arhitektūras jomas būvspeciālista parakstam. Ja ēka ir atzīta par arhitektūras un pilsētbūvniecības pieminekli, tad papildus jāsaņem arī Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas atļauja.
Ja jūs plānojat nomainīt vecos koka rāmjus pret plastmasas rāmjiem ar stikla paketēm vai padziļināt un paplašināt logailas, tad gan bez būvvaldes atļaujas neiztikt. Būvvaldei jāiesniedz  sertificēta speciālista izstrādāts pieteikums, kam pievienota piekrišana no mājokļa īpašnieku vairākuma. Pirms uzsākam pārmaiņas, uzzinām visu, kas nepieciešams.

messenger